HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI

Zihin haritası (mind map), bilgileri ve düşünceleri organize etmek için kullanılan bir tür diyagramdır. Bu teknikte merkeze konulan anahtar kelimenin etrafına hiyerarşik olarak başlıklar ve bilgiler yerleştirilir. Bu bilgiler arasında renkler, çizgiler, oklar, semboller ve şekiller kullanılarak anlam bağlantıları kurulur. Düz yazı şeklindeki notlara kıyasla, zihin haritaları ile çalışmak ve öğrenmek genellikle daha kolaydır.

Burada hukuk fakültesindeki eğitimim boyunca derslerde tuttuğum notlar ile kitaplardan çıkardığım özetleri birleştirerek oluşturduğum zihin haritaları bulunuyor. Fikir vermesi açısından aşağıdaki örnekleri inceleyebilir, beğenirseniz istediğiniz dersi seçerek konu başlıklarına göre haritaları indirebilirsiniz.

Çalışmaya başlamadan önce şu yazıları okumanızda fayda var:​
– Zihin Haritası Nedir, Yararları Nelerdir?
– Zihin Haritası Çalışma Rehberi


1. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


2. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


3. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI


4. SINIF HUKUK ZİHİN HARİTALARI – HUKUK DERS NOTLARI

Güncellenen haritalardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz: TAKİP FORMU

Yorumları göster (40)

 • Merhaba, ben adli yargı yazılı sınavını bu sene kazandım. Hem mülakata girecek arkadaşlarım için hemde bir sonraki sınava girecek kardeşlerim için el yazılı notlarımı pdf yaptım, hap bilgiler çıkardım. En önemli şeyleri derledim. Elimden geldiğince çalıştım. Eğer imkan varsa kardeş site olarak kabul edip sitemi bir kez paylaşabilir misiniz?
  Şimdiden çok teşekkür ederim :)

  hakimvesavciliksinavi.wordpress.com

 • Çok başarılı bir arşivleme olmuş. Teşekkürler emeğiniz ve paylaşımınız için.

 • Meslek dışından ve benim gibi sıradan okuyucular için hukukla ilgili bilgilenmek adına bulunmaz bir nimet bu dokümanlar. Emeğinize ve ellerinize sağlık Burak Bey.

  • Çok teşekkür ederim Mehmet bey, bir değer katabildiysek ne mutlu.

 • Merhaba Burak,

  Öncelikle paylaştığın notlar ve haritalar için çok teşekkür ederim, emeğine sağlık..

  Notlarla ilgili sana bir konuda danışmak istiyorum, medeni usul hukuku finalim için bu notlar üzerinden çalışsam sence sınav için yeterli bilgiye sahip olur muyum? Sonuçta notları, sen hazırladığın için az çok ne detayda olduğunu bilirsin bu yüzden sana danışma gereği duydum.

  Tekrardan notlar için çok çok teşekkür ederim. İyi günler!

  • Merhaba Esra, desteğin için çok teşekkür ederim.

   Ben kendi çalışmalarımı bu haritalar ve ilgili kanun üzerinden yapıyordum, kendi dönemimdeki sınavlar için yeterli oluyordu. Ancak bu durum senin hangi okulda okuduğundan dersin hocasının öğrenciden ne beklediğine kadar birçok hususa göre değişiklik gösterecektir. Sınavda sorulacağını düşündüğün soruların cevaplarını haritalarda bulup bulamayacağını maalesef bütün haritaları incelemeden öğrenemezsin.

   İyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

 • Merhabalar, borçlar hukuku özel sayfası açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Çok güzel hazırlanmış teşekkürler..

 • Borçlar Hukuku Özel Hükümler sayfasına ulaşılamıyor düzeltme imkanınız var mı ?

 • Merhaba öncelikle elinize emeğinize sağlık haritalar çok faydalı gerçekten. Ama haritalarda bi sorun mu var acaba? Açmak için tıkladığımda pdf sahibi tarafından çöp kutusuna gönderildi diye bir bilgilendirme çıkıyor ekranda.

  • Merhaba Ayşenur, desteğin için teşekkürler. Bahsettiğin şekildeki sorunu bir şekilde çözdük, artık öyle bir hata almayacaksın. Yine de bir sıkıntı yaşanırsa haberdar et lütfen. İyi çalışmalar dilerim.

 • Merhaba öncelikle böyle bir işi bedelsiz yaptığınız için sizitebrik ediyorum , yaptığınız bu iyilik umarım her seferinde karşınıza çıkar:) Notlarınızı yeni keşfettim ikinci sınıfa geçtim acaba 2. Sınıf konularının hepsi tam mı bilmediğim için pek anlayamadım, şimdiden teşekkürler :)

  • Desteğin ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim Merve, sosyal adalet için bazı imkanlardan herkesin yararlanabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şuan bütün haritalar hazır, başka harita eklenmeyecek ancak bu notları ben kendi eğitimime göre hazırladığım için bütün konuları kapsıyor diyemem maalesef, yardımcı kaynak olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Geri kalan eğitim hayatınızda başarılar dilerim, iyi çalışmalar.